Yarının yetki kontrol mekanizmasına bugünden erişin

İş sürekliliği, erişim kolaylığı gibi kolaylıklar için uygulamalarınızı buluta taşıdınız veya hizmet satın aldınız. (Office 365, Gmail, Google Docs, Dropbox vs.) Peki bilgileriniz ne kadar güvende?

Mobil kullanıcılar, uzaktan erişim, buluttaki uygulamalar işinizi oldukça rahatlatabilir. Ancak her yerden erişim kolaylığı iyi takip edilmezse büyük bir güvenlik açığı olabilir. Unutulmaması için kolay seçilen parolalar, kaybedilen-unutulan mobil cihazlar gibi çeşitli sebeplerden tüm bilgileriniz yetkisiz insanların erişimine açılmış olabilir.

Bu yüzden bulut erişimlerinizi NetIQ Cloud Access ile güçlendirebilir, ek özellikler edinebilirsiniz.

NetIQ Cloud Access ve Mobile Access ile edinebileceğiniz ek özellikler

OTP (Tek kullanımlık parola) desteği

Kolay parolalar tahmin edilebilir, zor parolalar akılda kalmaz. Ama her seferinde yeniden ürettiğiniz bir parolayı ezberlemek zorunda kalmazsınız.

SSO (Tek noktadan erişim)

Her uygulama için ayrı bir başlangıç sayfası, ayrı bir parola, ayrı kullanıcı bilgileri ile uğraşmak hataları tetikler. Tüm uygulamalara tek noktadan erişim ile hataları engelleyebilirsiniz.

Tablet veya akıllı telefonda çalışma

Çalışmak için özel donanım ya da cihazlara ihtiyaç duymazsınız. Varolan Android veya iOS tablet veya akıllı telefonlarınızı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Microsoft Office 365 ile basitleştirilmiş entegrasyon

Active Directory altyapınıza bağlı olarak kullanıcılarınıza tek noktadan erişim (SSO) hizmeti vermek oldukça karışık olabilir. Birden fazla domaininiz ve karşılıklı güven ilişkileriniz varsa SSO yapılandırması çok zor bir yapı olabilir. Bunu gerçekleştirmek için Active Directory Federasyon Hizmetleri'ne ihtiyaç duyarsınız.

NetIQ Cloud Access ile ADFS (Active Directory Federasyon Hizmetleri) olmadan tüm kullanıcılarınız Office 365'e rahatlıkla erişebilir.


Kolaylaştırılmış yönetim

Admin Gui

Kolay kurulum, yönetim

Gerek kullanıcı işlemleri gerekse yönetim işlemleri oldukça basitleştirilmiş bir arabirim üzerinden yapılır. Tüm kullanıcı işlemleriniz için hazır şablonları kullanabilir, basit arabirim sayesinde tüm işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.