Kümeleme Nedir?

İşinizi yürüttüğünüz uygulamalarınız bir anda çökmesin. MySQL veya PostgreSQL veritabanı kullanan uygulamalarınız için yönetim çözümleri

Web ya da masaüstü uygulamalarınız arkada bir veritabanı kullanıyor ise veritabanına ulaşamama veya sunucunuzun üzerindeki yüke cevap verememesi durumunda tüm işiniz aksar. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için veritabanı sunucunuzu çökmeyen sağlamlıkta yapılandırmanız gerekir.

cluster-control

Bu yapıyı sağlayabilmek için en kullanışlı yöntem birkaç sunucuyu birbirine paralel olarak çalışacak şekilde ayarlamaktır. Böylelikle bir sunucuda oluşan bir sıkıntı durumunda işiniz aksamadan çalışmaya devam edebilirsiniz.


Amazon EC2 veya Kendi Sunucularınız üzerinde, MySQL veya PostgreSQL

Ürünlerimiz ve bilgi birikimimiz ile sıfırdan yeni bir veritabanı kümesi veya replikasyonu kurmak çok kolaydır.

  • Kendi sunucularınız veya Amazon EC2
  • MySQL, MariaDB, MongoDB
  • Galera, NDB, Sharder
  • Postgresql
Gelişmiş sihirbazlar sayesinde tüm kümenizin ve kullanacağınız sunucuların yapılarını belirleyebilir, aynı zamanda performans optimizasyonu yapabilirsiniz. Konfigürasyon sihirbazları MySQL, MariaDB veya MongoDB için mevcuttur, ve bunlarla ister Galera, ister NDB veya Sharded kümeler oluşturabilirsiniz. Eğer sadece replikasyon yapmak isterseniz bunu da yapabilirsiniz.

Profelis olarak, MySQL kümeleme çözümlerimizde SeveralNines ClusterControl ve PostgreSQL kümeleme çözümlerimizde ise EnterpriseDB ürünlerini kullanmaktayız.