Sunucularınıza yapılan uzak erişimler (SSH, RDP vs.) sırasında neler olduğunu takip edebiliyor musunuz?

Sunucularınıza personeliniz tarafından ya da hizmet alımı için anlaştığınız firmalarca yapılan erişimler sırasında hangi işlemler yapılıyor? Peki uzak erişim için kullanıcılara yönetici parolası vermeden çalışmalarını sağlamak istemez misiniz?

Personeliniz ya da hizmet alımı yaptığınız firmalarca sunucularınıza kurulum, yönetim amaçlı uzak bağlantılar (RDP, SSH, Telnet, VNC, HTTP(s)) yapılıyorsa; yapılan işlemlerin ne olduğunu bilmek, takibini yapabilmek istersiniz. Güvenlik, dökümantasyon veya eğitim gibi farklı amaçlarla uzak bağlantıları kaydetmek daha sonra film izler gibi yeniden oynatmak, gerektiğinde arama yapabilmek, raporlayabilmek sizin için sağlayabileceğimiz özelliklerden başlıcalarıdır.

AD & Multi Domain Desteği

Çözümlerimizi Active Directory domain'e dahil edebilir, birden fazla AD (LDAP) dizine bağlayabilir, kullanıcı yetkilendirmenizi AD üzerinden veya kendi üzerindeki kullanıcı veritabanı üzerinden yapabilirsiniz.

Geniş protokol desteği

Sunucularınıza erişim için SSH, RDP, Citrix ICA, Vmware View, VNC, Telnet veya SCP/SFTP uzak bağlantılarından hangisini kullanıyor olursanız olun destekliyoruz.

Ayrıntılı yetkilendirme

Bağlantı sırasında kullanılabilecek cihazları (USB Bellek, yazıcı vs.), yapılabilecekleri kısıtlayabilir, dosya transferini yasaklayabilir ya da bir yönetici iznine bağlayabilirsiniz.

Uzak bağlantılarınızı izler, kurallara bağlar, politikalar uygular, geri dönüp tekrar izleyebilirsiniz. Kayıtlarınızı istediğiniz süre saklayabilir, kimlerin kayıtlara erişebileceğini tanımlayabilirsiniz.

Tamamen politika tabanlı bir uzak bağlantı denetim uygulaması olan SCB, hedef sunuculara bağlanan kullanıcıların kendi kullanıcı adları ile hedef sistemlere administrator veya root olarak yetkili kullanıcı girişi yapmalarını sağlayabilir. Dış kullanıcılara sunucularınızın yönetici parolalarını paylaşmak zorunda kalmazsınız.

  • SSH, RDP, VNC, HTTP(s),...
  • Ajansız Teknoloji
  • AD & Multi Domain Desteği
  • İşlemleri video gibi izleyebilme
  • Regülasyonlara Uyumluluk

Profelis olarak, Oturum Kayıt ve Erişim Yönetimi çözümlerimizde ağırlıklı olarak Balabit Shell Control Box (SCB) kullanmaktayız.

Shell Control Box

Oturum kayıt çözümlerimizde referans firmalar