PostgreSQL Temelleri Eğitimi

PFE721 kapsamında temel seviyede PostgreSQL incelenecektir. Kurulum, index kavramı, kullanıcı ve yetki işlemleri, PostgreSQL'de Veritabanı Yaratma, Yedekleme, veritabanı bakımı ve bakım araçları, komut satırı araçları gibi konular anlatılacaktır. Konular örneklerle iyice pekiştirilerek eğitim tamamlanır.

PostgreSQL Sistem Yöneticisi Eğitimi

PFE723 kapsamında ayrıntılı olarak PostgreSQL incelenecektir. Partititoning , İleri düzey Kurulum, Yapılandırma & Erişim Dosyaları, Bgwriter ve Checkpointer, PostgreSQL Bakım ve Autovacuum, Statistics Collector Kavramı, Transaction ve Lock Kavramı gibi konular anlatılacaktır. Konular örneklerle iyice pekiştirilerek eğitim tamamlanır.

PostgreSQL İleri Sistem Yöneticisi Eğitimi

PFE725 kapsamında PostgreSQL ileri seviyede incelenecektir. Yedekleme, Arşivleme Mekanizması & WAL Shipping ve Streaming Replikasyon & Hot Standby kavramı anlatılacaktır. Konular örneklerle iyice pekiştirilerek eğitim tamamlanır.

PostgreSQL Geliştirici Eğitimi

PFE727 , PostgreSQL üzerinde geliştirme yapacak olan uygulama geliştiricilere yönelik eğitimdir. PLSQL, Postgresql'de transaction, Savepoint, inheritence, index ve fillfactor, explain, profiling, debugging kavramları ve işlevleri anlatılacaktır. Konular örneklerle iyice pekiştirilerek eğitim tamamlanır.